Used 2018 Roadtrek SS Agile Motor Home Class B
Enjoy all of your road trips in this SS Agile Class B motorhome from Roadtrek. This diesel coach offers a rear electric power sofa/ dinette with additional bench seating along the driver's side. This area will easily convert into two twin beds, or a king size bed for comfortable sleeping.
At home conveniences can be found mid coach and include a enclosed shower and toilet along with wardrobe space on the curb side. The opposite side of this Agile SS features a fully equipped galley with a 3.6 cu. ft. refrigerator, a convection microwave oven, and plenty of counter space and storage, plus so much more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $11,755
Sale Price: $79,995
Stock# U2496P
Chassis: Sprinter
| Sleeps | 2 |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 8550 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 36 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| Tire Size | LT215/85R16E |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 2.1L Mercedes CRD V4 |
| Chassis | Sprinter |
| VIN | WDAPE7CD5HP533166 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


