Used 2018 Shasta RVs Revere 32FE Travel Trailer
NO CREDIT CHECK financing available with $6,500 down and $500 a month!
Shasta Revere 32FE travel trailer highlights:
- U-Shaped Booth Dinette
- 18' Awning
- Outdoor Shower
- Residential-Sized Refrigerator
- Two Entry/Exit Doors
Owning this Revere travel trailer means that you are able to enjoy all of the comfortable amenities you have grown to love. The full-wall entertainment center will provide countless nights of fun, and the fully-stocked kitchen is the perfect place to create all of those snacks for movie night. Guests can choose which of the two entry/exit doors they would like to use when they come over for game night, made possible because of the included U-shaped booth dinette.
Shasta gives everyone the opportunity to experience affordable luxury and everlasting style with this Revere travel trailer. Whether you enjoy cooking on a stainless steel 3-burner cooktop, gazing at the stars underneath an electric awning with LED lights, or rinsing off in an outdoor shower after a long day of exploring, this travel trailer allows you to do all of those activities and so much more. This Revere comes equipped with exterior speakers so that you can continue the party even after you've exited the trailer.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Stock# 26-108
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 1075 lbs |
| GVWR | 11275 lbs |
| Dry Weight | 7837 lbs |
| Cargo Capacity | 3438 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR & BR Hook-ups, Opt. 32" LED TV LR |
| Awning Info | 18' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Angled |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


