Used 2018 Starcraft Autumn Ridge Outfitter 21FB Travel Trailer
Starcraft Autumn Ridge Outfitter travel trailer 21FB highlights:
- Jack Knife Sofa
- Queen Bed
- Large Refrigerator
- 16'6" Awning
When you are ready to get up and go then you will want this easy to tow Autumn Ridge Outrigger 21FB travel trailer. In the rear you can come visit with your family at the jack knife sofa and the dinette. In the front area there is a queen bed and an accordion door which you can easily close for privacy. In the kitchen you can store your perishables in the large refrigerator and your canned goods can be stored in the pantry. The 16'6" awning is a nice shaded area where you can relax during the day while watching your kids play outside.
If you are looking for a compact trailer that is easy to tow, then you will want a Starcraft Autumn Ridge Outfitter travel trailer. Each model offers a different set of advantages to help you do camping your way! Along the exterior you will find nitro-filled tires, tinted safety-glass windows, an outside shower, plus exterior speakers. Inside there is a command center with centrally located switches, Sandalwood Maple cabinets, plus stain and soil resistant carpet! You will also find that there are several packages available such as the Customer Convenience Package, the Premium Value Package and the Extreme Package! Come choose your model today!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 94069
Exterior Color: TAN
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | TAN |
| Hitch Weight | 485 lbs |
| GVWR | 6000 lbs |
| Dry Weight | 4215 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| Awning Info | 16'6" Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 1SABS0BL0J2ZJ5263 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


