Used 2018 Thor Motor Coach Four Winds 30D Bunkhouse Motor Home Class C
Bunks, Over the Cab Bunk, Rear Bedroom and so much more Call 984-223-2203 or come by today
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $53,693
Sale Price: $52,995
Stock# 105995A
Chassis: Ford E-450
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Cargo Capacity | 1747 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 26 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 43500 |
| Engine | 6.8L Triton V10 |
| Chassis | Ford E-450 |
| Horsepower | 305 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 223 in |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 420 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40.9 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 64.8 cu. ft. |
| TV Info | LR 40" LED TV, Opt. BR 32" LED TV, Opt. Ext. 32" LED TV |
| Awning Info | 10'6" Power |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FS6JDC10012 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


