Used 2018 Viking Epic Series 2108ST Folding Pop-Up Camper
You will enjoy camping in this Viking Epic Series folding pop-up model 2108ST no matter what the weather is like. No more crawling out of a tent where everything ends up damp from the ground by a rain or a heavy dew!
You will sleep all comfy and cozy in this unit with ample space provided by two queen size 1-1/4" insulated tent end beds. There is also a booth dinette that can be made into a bed for sleeping if you need the extra room.
Enjoy the extra storage found inside the cabinet to the right of the entry door, as well as beneath both dinette seats, and in the exterior storage compartment in the front of the camper too.
Wake up and put on a pot of coffee with the convenience of a two burner range, and the kitchen sink right next to it makes cleaning up a cinch. There is also extra seating space with a gaucho sofa directly across from the dinette, plus so much more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $2,000
Sale Price: $12,999
Stock# 83840A
| Sleeps | 6 |
| Length | 16 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 4 ft 10 in |
| Hitch Weight | 187 lbs |
| GVWR | 2702 lbs |
| Dry Weight | 1863 lbs |
| Cargo Capacity | 824 lbs |
| Fresh Water Capacity | 23 gals |
| Available Beds | 2 Queen Tent Ends |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Count | 1 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


