Used 2018 Viking Legend Hardside V12RBST A-Frames
On the inside enjoy sleeping on the rear 54" x 80" flip-up bed with storage beneath.
Straight inside the door notice the two burner range with refrigerator below, and a single sink. There is also a microwave cabinet to the left as you enter. You will easily be able to cook up light meals and snacks while you are camped in this cute A-frame hardside pop-up.
In the front you will have comfortable seating during meals or just hanging out at the booth dinette. Here you can also enjoy a board game or two, as well as turn it into added sleeping space.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# J5013396U
Exterior Color: GRAY
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 4 in |
| Ext Height | 4 ft 11 in |
| Exterior Color | GRAY |
| Hitch Weight | 320 lbs |
| GVWR | 3635 lbs |
| Dry Weight | 2165 lbs |
| Cargo Capacity | 1453 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Flip-Up Double |
| Cooktop Burners | 2 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 5ZT1VKAC8J5013396 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


