Used 2019 Adventurer Manufacturing Inc. Adventurer 80GS Truck Camper
Fits 1/2 Ton Trucks w/ 6'6" to 8' Beds
At Oak Lake RV, we don’t just sell you any RV…
We help you to make the right RV purchase.
Unique One of a Kind Camper
Fit's SB 1/2 ton trucks, small slide for more room, Frameless windows, Euro Style Cabinets, Insulated moon roof, oversized wet bath, LED Ext Step lighting, Touch screen dimmers, Extra Large Window.
Stringless Cellular Shades, Slam Latch Exterior Doors, Happijac V/motor Electric Jacks, "Rugged" Roof Rack & Ladder, Centralized service center, undermount stainless steel sink, Power Tower and much more.
Not what you are looking for? Check out our other Truck Campers!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 18694
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 13 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 8 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Dry Weight | 1684 lbs |
| Fresh Water Capacity | 15 gals |
| Grey Water Capacity | 6 gals |
| Black Water Capacity | 6 gals |
| Available Beds | queen |
| Refrigerator Size | 4 cu ft |
| Floor Length | 8 ft |
| Center of Gravity Front | 39 in |
| Water Heater Capacity | 4 gal |
| Body Style | Hard-Side |
| VIN | 18694 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

