Used 2019 Coachmen RV Apex Nano 191RBS Travel Trailer
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $3,472
Sale Price: $12,995
Stock# 18529
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Hitch Weight | 406 lbs |
| GVWR | 4700 lbs |
| Dry Weight | 3446 lbs |
| Cargo Capacity | 1254 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | Gas/electric |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Sunken Tub/Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2CXHC5KL004388 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


