Used 2019 Coachmen RV PRISM ELITE 24EF Motor Home Class C
LOW MILES!! 11,671 MILES VERY NICE WITH QUALITY
This 2019 Mercedes-Benz Sprinter 3500 features a hands-free Bluetooth® phone system. This vehicle is rear wheel drive. Maintaining a stable interior temperature in this 2019 Mercedes-Benz Sprinter 3500 is easy with the climate control system. It has a Diesel V6, 3.0L high output engine. This Mercedes-Benz Sprinter 3500 projects refinement with a racy metallic gray exterior. The high efficiency automatic transmission shifts smoothly and allows you to relax while driving. The Mercedes-Benz Sprinter 3500 has a diesel engine. Anti-lock brakes will help you stop in an emergency. The Electronic Stability Control will keep you on your intended path. This one-ton van is burly and equipped to tow.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Stock# RV1339A
Chassis: MERCEDES-BENZ
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| GVWR | 11030 lbs |
| Dry Weight | 10025 lbs |
| Cargo Capacity | 1005 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Generator | CUMMINGS 3600 |
| Miles | 11674 |
| Engine | Mercedes-Benz V6 |
| Chassis | MERCEDES-BENZ |
| Fuel Capacity | 26 gals |
| Wheelbase | 14.2 in |
| LP Tank Capacity | 85 LBS |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13 btu |
| VIN | WDAPF4CC4H9739005 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


