Used 2019 Erwin Hymer Sunlight Van Two Motor Home Class B
EXCEPTIONALLY CLEAN 2019 Sunlight Van Two!! Twin Beds with Tables (convert to King Bed!) and Rear Bathroom! ONLY 23,300 miles!! STUFFED with Equipment!!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# C128568
| Sleeps | 2 |
| Length | 19 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 5 in |
| GVWR | 11500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17.6 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Horsepower | 280 hp |
| Available Beds | 2 |
| Torque | 260 ft-lb |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| VIN | 3C6TRVDG2JE128568 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


