Used 2019 Fleetwood RV Discovery 38F Motor Home Class A - Diesel
Like new Condition!!! Priced to sell
Introducing the ultimate commercial vehicle for all your transportation needs - the 2019 Freightliner XCM Chassis! With its powerful engine and sturdy chassis, this truck is built to tackle any job with ease.
Equipped with the latest technology and advanced features, the XCM Chassis offers exceptional performance and efficiency. Its spacious cabin provides a comfortable and ergonomic workspace for the driver, making long hauls a breeze.
This truck is designed to withstand the toughest of road conditions, ensuring durability and reliability. Its sleek and modern design is not only aesthetically pleasing but also enhances aerodynamics for better fuel efficiency.
The 2019 Freightliner XCM Chassis is also equipped with advanced safety features, keeping both the driver and cargo secure. With its spacious cargo area, this truck has the capacity to transport large loads, making it the perfect choice for businesses of all sizes.
Add On's:
Custom Drawer slides
2 medicine cabinets
brake controller
tow bar
water softener
drawer slides
Don't miss out on this top-of-the-line commercial vehicle. Upgrade to the 2019 Freightliner XCM Chassis and experience the power, efficiency, and reliability it has to offer. Contact us now to schedule a test drive and see for yourself why this truck is a game-changer in the transportation industry.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# LM5347
Chassis: Ford F-600 4x4
Exterior Color: Aurora, Blitz, Crimson, Cypress, Glacier, Impact, Liberty, Patriot
Interior Color: Delta, Galaxy, Reef, Tradewinds
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 1 in |
| Interior Color | Delta, Galaxy, Reef, Tradewinds |
| Exterior Color | Aurora, Blitz, Crimson, Cypress, Glacier, Impact, Liberty, Patriot |
| Hitch Weight | 12000 lbs |
| GVWR | 22000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 50 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Generator | 6.0kw Onan |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 21500 |
| Engine | 6.7L |
| Chassis | Ford F-600 4x4 |
| Horsepower | 330 hp |
| Fuel Capacity | 66.5 gals |
| Wheelbase | 267 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Serenity Series Olympic Queen |
| Torque | 950 ft-lb |
| Refrigerator Type | Residential |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 7500 lbs |
| Axle Weight Rear | 15500 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 gals. |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| Awning Info | 18' Legless Girard |
| Gross Combined Weight | 43500 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 330 watts |
| VIN | 4UZACGFC3KCLM5347 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

