Used 2019 Forest River RV FR3 32DS Motor Home Class A
- Sleeps Ten
- King-Size Bed
- Bunk Over Cab
- Outdoor Entertainment
- 6' 10" Ceiling
- Two Slides
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $10,007
Sale Price: $69,988
Stock# H334C
Chassis: Ford
Interior Color: Seats Not Included (No Pedestal)
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Seats Not Included (No Pedestal) |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Tire Size | 19.5 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 12413 |
| Engine | V10 |
| Chassis | Ford |
| Horsepower | 320 hp |
| Fuel Capacity | 80 gals |
| Wheelbase | 228 in |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | King |
| Torque | 460 ft-lb |
| Refrigerator Type | Four Door Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 26" x 38" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 7500 lbs |
| Axle Weight Rear | 13500 lbs |
| LP Tank Capacity | 24.5 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Basement Storage | 116 cu. ft. |
| TV Info | LR 40" LED TV, Exterior TV |
| Awning Info | 12' Electric with LED Light |
| Gross Combined Weight | 26000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 1F66F5DY6J0A07934 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


