Used 2019 Forest River RV Rockwood GEO Pro G12SRKG Travel Trailer
Forest River Rockwood Geo Pro travel trailer 12SRK highlights:
- Outdoor Kitchen
- 12V TV
- Exterior Storage
- 74" Gaucho Sofa
Take this Rockwood Geo Pro travel trailer with you on any adventure you have planned and enjoy every minute! From the 100W roof-mount solar panel that will allow you to keep your electronics running efficiently and effortlessly, to the 20,000 BTU furnace that will keep you and your traveling companions cozy and warm throughout the cooler seasons, this trailer is the perfect complement to your vacation needs. You will also enjoy spending your time preparing meals at the outdoor kitchen where you can cook up some bacon and eggs every morning on the two-burner stove top.
The Forest River Rockwood Geo Pro travel trailer is built to be towed by most "crossover" vehicles and smaller SUVs. Each model includes a WIFI Ranger WIFI Booster to boost your WIFI and give you a secure connection wherever you land, as well as a 12V TV with DVD player to entertain you all along the way. You will also appreciate the outdoor speaker for listening to your favorite broadcasts on the AM/FM stereo with Bluetooth and USB as you party outside in the cool night air.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $2,700
Sale Price: $9,900
Stock# ZZ151A
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 2 |
| Length | 12 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 7 ft 6 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 258 lbs |
| Dry Weight | 1763 lbs |
| Cargo Capacity | 1135 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Grey Water Capacity | 6 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Refrigerator Type | Three Way |
| Cooktop Burners | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Gas/Electric Quick Recovery |
| TV Info | 12V TV with DVD |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 5ZT2RSAC3K3007575 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


