Used 2019 Grand Design Imagine 2670MK Travel Trailer
This unit is sold as is. No warranties expressed or implied.
- Desk
- Booth Dinette
- Kitchen Island
- Fireplace
- Pet Dish Drawer
- Outside Kitchen
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $9,000
Sale Price: $23,995
Stock# 33029B
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 642 lbs |
| GVWR | 8495 lbs |
| Dry Weight | 6785 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 4400 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 40" Telescoping |
| Awning Info | 21' Electric with LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 573TE3228K6614446 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


