Used 2019 Gulf Stream RV Ameri-Lite Super Lite 188RB Travel Trailer
- Pass-Through Storage
- Rear Bathroom
- Queen-Sized Bed
- Large Pantry
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $905
Sale Price: $7,995
Stock# 20004A
| Sleeps | 3 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 344 lbs |
| Dry Weight | 3010 lbs |
| Cargo Capacity | 1019 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 36 gals |
| Black Water Capacity | 36 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Electric |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


