Used 2019 Gulf Stream RV GEO 22UDL Travel Trailer
Gulf Stream GEO SVT 22UDL travel trailer highlights:
- U-Shaped Dinette
- Queen-Size Bed
- Pass-Through Storage
- Electric Awning
- Special Value Trailer
If you are looking for a trailer that will allow you to experience all of the fun that camping provides with your family or friends, then you need this GEO travel trailer. Because of the U-shaped dinette and queen-size bed, this unit can sleep four people comfortably making it a wonderful addition to your group's next outdoor excursion, and the exterior pass-through storage allows you to store all of the camping and hiking equipment you will need for a fun weekend in the woods.
The Gulf Stream GEO travel trailer delivers considerable value because of the high-quality amenities it provides at an affordable price. From the decorative window treatments to the congoleum vinyl flooring, the GEO is complete with style, and you can travel across the country with a clear conscience knowing that you and your family will be kept safe because of the LP/CO detector, smoke detector, and fire extinguisher that have been included. If you prefer to spend every available moment soaking up the fresh outdoor air, then you will love the addition of the electric awning with LED lights that gives you protection from the elements while you enjoy beautiful nature.
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# K-7942
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 420 lbs |
| Dry Weight | 3775 lbs |
| Cargo Capacity | 3665 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1NL1G2521K7037942 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


