Used 2019 Heartland Fuel 352 Toy Hauler Fifth Wheel
Heartland Fuel toy hauler 352 highlights:
- 13' Separate Garage
- Loft
- Full and Half Bath
- Dual Entry
- Three Slides
For an exciting getaway each and every time you head out to your favorite campground or scenic destination, you need this Fuel toy hauler! Every trip will be restful and accommodating because of all of the helpful amenities that have been included in this unit, like the 13' separate garage that will allow you to bring along all of your favorite toys without worrying about where to store them. Even the kitchen is packed out with a three-burner range top, pantry, and countertop peninsula so that cooking for the large group traveling with you will be a breeze, and with all of the sleeping arrangements that have been included in this unit, like the electric bunk, loft, and queen-size bed, you will have plenty of room to sleep nine people during every excursion.
Fuel your passion for the RV lifestyle with the Heartland Fuel travel trailer or fifth wheel toy haulers! As a fresh, fun, and innovative option for those who like to be on the go and always adventuring, the Fuel toy hauler gives you a value-packed and spacious unit to accompany you as you explore the great outdoors. As the #1 manufacturer of toy haulers in the industry, Heartland knows just what you want when it comes to high-quality features and amenities, which is why they have included so many beneficial details in each of the Fuel toy haulers, like a residential shower with seat and stainless steel appliances. You will also find the 30 gallon fuel station to come in handy while you are camped out in the back woods and need to gas up your ATVs or dirt bikes.
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# 32449A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 38 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 3060 lbs |
| GVWR | 17000 lbs |
| Dry Weight | 12815 lbs |
| Cargo Capacity | 4137 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 85 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 13 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI 110/12V |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LED TV |
| Awning Info | 12' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFCG3927KE393660 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


