Used 2019 Jayco Hummingbird 10RK Travel Trailer
Call for details.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $2,469
Sale Price: $10,981
Stock# 52512C
Interior Color: Y
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 7 ft 8 in |
| Int Height | 4 ft 5 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 180 lbs |
| GVWR | 2000 lbs |
| Dry Weight | 1545 lbs |
| Cargo Capacity | 455 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25.6 gals |
| Tire Size | 15" |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 2 Way |
| Refrigerator Size | 1.7 cu ft |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| TV Info | 120V/12V two way 24" LED TV |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBJ0AE0K1310288 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

