Used 2019 Jayco Jay Flight 32BHDS - Travel Trailer
This 2019 Jayco Jay Flight 32BHDS travel trailer needs some new adventures!.This dual-slide bunkhouse is 36 feet long, weighs about 8,025 lbs., and comfortably sleeps up to 10 people with its rear bunk room and outdoor kitchen. Very comfortable floor plan that accommodate your whole crew! Call Kitsap RV at 360-377-0207 with questions or to schedule a viewing appointment! We look forward to hearing from you!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $2,000
Sale Price: $23,991
Stock# 6906
Exterior Color: Gray
Interior Color: Brown
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Brown |
| Exterior Color | Gray |
| Hitch Weight | 845 lbs |
| GVWR | 9995 lbs |
| Dry Weight | 8025 lbs |
| Cargo Capacity | 1970 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Number Of Bunks | 4 |
| Available Beds | 5 |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | 21 |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Angled |
| VIN | 1UJBJ0BT5K1TR0359 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

