Used 2019 Palomino Puma XLE Lite 25RBSC Travel Trailer
Call Today (501)617-9558Palomino Puma XLE Lite travel trailer 25RBSC highlights:
- Private Bedroom
- Large Slide
- Rear Bathroom
- LED Lighting
Length: 29 ft. Weight: 5,698 lbs. Hitch Weight: 590 lbs.
1 A/C. Sleeps 4. Pass through storage. Outdoor power outlets.
Outdoor Shower. Electric Awning.
Spacious Living and Kitchen area. Sofa with cupholders. Entertainment center. Pantry. Booth style dinette.
Large bath in rear with corner shower and linen closets.
Master in front with Queen bed. Storage underneath bed and on sides of bed.
Plenty of space and storage.
Delivery Available. Clean Title.
Call for more info. (501)617-9558.
Visit Our Website @ byefrommellc.com
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 1258
Interior Color: Ice Latte, Stone, Reagan Taupe
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Ice Latte, Stone, Reagan Taupe |
| Hitch Weight | 590 lbs |
| GVWR | 7300 lbs |
| Dry Weight | 5698 lbs |
| Cargo Capacity | 1602 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 5zt2pupb2k4001258 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


