Used 2019 Palomino Real-Lite Mini RL-181 Travel Trailer
Palomino Real-Lite Mini travel trailer RL-181 highlights:
- Sleeps Four
- Single Slide Out
- Rear Corner Bath
- Sofa Sleeper
While camping in this travel trailer, your family will feel right at home. This unit includes a single slide out that houses a sofa sleeper, making this trailer able to sleep four people comfortably each night. You'll also appreciate the 56" x 80" queen bed at the front of the unit. The laminated, walkable roof makes it possible for you to clean those hard-to-reach places like the top of the trailer, and the two-burner cooktop and microwave oven in the kitchen are perfect for preparing a late-night snack after you've spent a long day adventuring outdoors. Clean up is a breeze with a full bath in this travel trailer. Come check out this unit today!
You could not ask for a better quality in a travel trailer that what you receive with the Palomino Real-Lite Mini. With its maple hand glazed cabinets, pillowtop memory foam mattress, ball bearing drawer guides, and interior LED lighting, the Real-Lite Mini gives you functional elegance throughout each aspect of its construction. And the lightweight construction is what gives it better fuel efficiency that many others. You'll also enjoy a power awning with an LED light to enjoy your time outdoors, and a Bluetooth stereo, plus many more amenities to make you feel at home.
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $3,000
Sale Price: $15,999
Stock# 48583
Interior Color: STERLING
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | STERLING |
| Hitch Weight | 408 lbs |
| GVWR | 4408 lbs |
| Dry Weight | 3317 lbs |
| Cargo Capacity | 1091 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 5 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TPAT10KN110405 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


