Used 2019 Prime Time RV Avenger 24RLS Travel Trailer
THIS RV IS SOLD. OVER 3000 MORE IN STOCK. CALL 817-645-8100
Prime Time RV Avenger ATI travel trailer 24RLS highlights:
- Private Bedroom
- U-Shaped Dinette
- Single Slide
- Sleeps Six
You will thoroughly enjoy every trip you take in this Avenger ATI travel trailer! The front private bedroom with its queen-size bed and many closets will deliver a comfortable place to unwind and relax each evening, and the full kitchen with its three-burner range top, double-door refrigerator, and pantry will make sure that you never miss out on a delicious home-cooked meal.
With any Avenger ATI travel trailer, you will feel secure knowing that it has been made with exclusive Everlast construction, and the Dexter E-Z lube axles provide safety and peace of mind while traveling to your favorite locations. Once you have set up camp, you will appreciate the exterior shower that provides an extra place to clean off and the LED-lit power awning that lets you relax outside with family and friends.
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# E10618A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 581 lbs |
| Dry Weight | 5373 lbs |
| Cargo Capacity | 2208 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Large Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Quick Recovery DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2AVNB4KG923247 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


