Used 2019 Riverside RV Retro 265RB Travel Trailer
HEY "DADDY O" CHECK OUT THIS COOOL RETRO CAMPER IT'S THE CAT'S MEOW!!Riverside Retro travel trailer 265RB highlights:
- Full Bathroom
- Bunk Beds
- U-Shaped Dinette
- Single Slide
Your kids will just love that this Retro travel trailer has a set of bunk beds! You will be able to sleep six individuals with the help of the queen bed and also have enough room to walk around because of the single slide that provides extra space. Whether you are sleeping, relaxing, or playing games, this is the perfect next travel trailer for your family!
Please review the information provided on our website, which includes factory brochures, specs, pictures, and even videos of most campers and RVs. We strive to provide as much information as possible to help you make a more informed decision.
Our discounted price of $17,900 is haggle-free/firm (whether you pay cash, finance, or trade). Unlike many other RV dealers, Parkway RV Center does not charge any doc fees, prep fees, clean-up fees, destination fees, walkthrough education fees, etc. Don't fall for the big RV dealer fee scam as all those fees are 100% dealer profit.
This includes a major systems inspection performed by our service techs after purchase. We will verify the roof air, refrigerator/freezer, slide-outs, generator (if equipped), water, and LP systems, all of which function as intended. In addition, the buyer always has the option and is encouraged to have a 3rd party inspection done at their expense. For a complete list of everything we go over in our service checkout, please contact one of our salespeople.
We offer bank financing with approved credit and a down payment. We can assist you in arranging local delivery or refer you to a reputable delivery company offering long-distance nationwide delivery. Always call our sales department at 706-965-7929 to verify availability before coming to look.
Your RV or camper will come with a starter kit, which includes a black water hose, a fresh water hose, a water reducer, toilet paper, and chemicals for your black tank. Everything you need to start your camping adventures. We’re also affiliated with companies that give you 21 days of free camping at their select RV resorts.
Parkway RV Center has sold RVs and Campers to all 50 states, plus Canada, Europe, and even Australia.
So you are never too far away for us to save you money on a New or Pre-owned RV!!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $3,000
Sale Price: $17,900
Stock# 8379
Exterior Color: Colonial White/Black, Colonial White/Red, Pewter/Red, Pewter/Aqua, Pewter/Black, White/Indigo Blue, White/Aqua, White/Red, White/Black, White/Teal
Interior Color: Sensational Camel, Hazel, Aqua, Red, Gray
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 27 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Sensational Camel, Hazel, Aqua, Red, Gray |
| Exterior Color | Colonial White/Black, Colonial White/Red, Pewter/Red, Pewter/Aqua, Pewter/Black, White/Indigo Blue, White/Aqua, White/Red, White/Black, White/Teal |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Dry Weight | 4795 lbs |
| Cargo Capacity | 2680 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 49 gals |
| Black Water Capacity | 17 gals |
| Tire Size | 14 |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 12' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 59CCC2826KL001272 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


