Used 2019 Shasta RVs Shasta 21RB Travel Trailer
PRICE INCLUDES ALL PREP & FREIGHT FEE'S - NO HIDDEN COST + FREE CAMPING!
Shasta travel trailer 21RB highlights:
- U-Shaped Dinette
- Murphy Bed
- Single Slide
- Pass-Through Storage
If you are ready to pack up your gear and hit the trails, then you need this Shasta travel trailer! Because there has been a single slide added into the design of this unit, you will have plenty of space inside to lounge comfortably on the U-shaped dinette as you put together a puzzle or eat dinner with the family. The dinette also adds to this trailer's ability to sleep four people by transforming into an additional bed at night, and the Murphy bed is where you will look forward to relaxing after a long day of adventures.
A rich heritage, a respected name in the RV industry, and a loyal customer base are all a part of what makes the Shasta travel trailer an obvious choice when searching for that perfect lightweight and affordable RV! You will be amazed by the amount of quality features that each Shasta has to offer, like the electric slide rooms, cambered steel I-beam frame, and Armstrong tile flooring. Shasta RV is committed to keeping you safe throughout each of your journeys which is why they have included plenty of safety features throughout each of these trailers, like the carbon monoxide and LP detector, fire extinguisher, and smoke alarm, and the full kitchen will keep you happy as you prepare each day's meals and clean up afterwards in the over-sized residential sink.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $3,007
Sale Price: $12,888
Stock# 39408A
Exterior Color: TAN
Interior Color: TAN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Interior Color | TAN |
| Exterior Color | TAN |
| Available Beds | Murphy |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2SSKD5KE012162 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


