Used 2019 Winnebago Minnie Winnie 25B Motor Home Class C
Clean Trade In! Located in Richfield, WI - Call/Text (262) 674-1577
- Full Bed
- 40" x 67" Sofa Bed
- Overhead Bed
- 17' Awning
With each model you can enjoy the time that it takes to get to your destination as well as the fun that awaits you. You will find a Ford E350 or a Ford E450 chassis depending on the unit, both with 305 HP. Inside there is easy to clean vinyl flooring throughout, a USB charger near the dinette and in the bedroom, as well as a 32" HDTV with DVD player for movie nights. All of your outdoor gear can easily be stowed in the large lighted trunk storage compartment. There are several optional package upgrades and options available to help you customize the perfect family-friendly coach. What are you waiting for? Now is the time to choose your Minnie Winnie class C gas motorhome by Winnebago and let the fun begin!
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $3,858
Sale Price: $46,995
Stock# 103959A
Chassis: Ford E350
| Sleeps | 6 |
| Length | 26 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 11500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 26 gals |
| Black Water Capacity | 21 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Engine | SEFI Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford E350 |
| Horsepower | 305 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 182 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Full |
| Torque | 500 ft-lb |
| Refrigerator Type | Two Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 23" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4600 lbs |
| Axle Weight Rear | 7800 lbs |
| LP Tank Capacity | 18 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | LP with Electronic Ignition |
| Basement Storage | 73.1 cu. ft. |
| TV Info | LR 32" HDTV |
| Awning Info | 17' |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FS6KDC03093 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


