Used 2020 Aliner Titanium 12 A-Frames
Aliner Titanium A-frame 12 highlights:
- Sofa Bed
- Storage Areas
- Front Dinette
- Outside Shower
Searching for an A-frame that you can store at home and easily set up once at your campsite or off-road park? Imagine having a place to sleep on a sofa bed and dinette once converted into a 46" x 76" bed, then dreaming about your next hike. You can even stand up in the middle to get dressed for whatever is next. You will find many more features to enjoy, and a few options to add like the optional outside grill and the Cool Cat heat pump to make this the perfect camp trailer for years to come!
Wherever your camping travels lead you, you will want an easy-to-tow Titanium A-frame by Aliner. These models are built for rugged terrain with their dual tanks covered and are ready to go when you are! Along the exterior you will find four stabilizer jacks, 15" off-road wheels, an outside shower, and a baggage door. There are also several options available such as adding a 16,000 BTU furnace, a 6,000 BTU wall air conditioner, and a water heater! Your adventures are endless when you choose to camp with a Titanium A-frame!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# ATL7413A
| Sleeps | 2 |
| Length | 15 ft |
| Ext Width | 6 ft 6 in |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 185 lbs |
| GVWR | 3000 lbs |
| Dry Weight | 1670 lbs |
| Cargo Capacity | 1330 lbs |
| Tire Size | 15" |
| Refrigerator Type | Three Way |
| Refrigerator Size | 1.9 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Weight | 3000 lbs |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 7G5AS1516LA003266 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


