Used 2020 Coachmen RV Leprechaun 210QB Chevy 4500 Motor Home Class C
Coachmen Leprechaun class C gas motorhome 210QB highlights:
- Queen Bed
- U-Dinette
- Rear Bath
- Cab-Over Bunk
How fun would it be to have the ability to get up and go on any adventure this weekend? In this motorhome, your dream could come true! Not only are there sleeping spaces for six people, but there is also plenty of overhead cabinetry for all your things and a wardrobe. The kitchen layout is great for prepping, cooking, and enjoying meals together at the U-dinette. If it is a nice day outside and you want to be in the great outdoors without the sun beating down on you, just open up the 15' awning and enjoy some shade. Take a look to find more features you will love traveling with!
Each Leprechaun class C gas motorhome offers you "better stuff." Better construction, better interior appointments, and better safety features and conveniences. From the Azdel composite sidewall construction, the Water Works utility system, and the CrossFlex reinforced PVC roof material with a 12 year limited warranty to the Wi-Fi Ranger Sky4 to boost weak Wi-Fi signal plus some, you can enjoy any model you choose for years to come. Inside features will impress, and each model includes the Value Leader package. The Leprechaun is ready for any get-a-way whether just a day trip sightseeing or an extended week or more of travel fun!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $32,594
Sale Price: $51,977
Stock# C11063
Chassis: Chevy 4500
| Sleeps | 6 |
| Length | 24 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14200 lbs |
| Dry Weight | 9583 lbs |
| Cargo Capacity | 4617 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 22 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 32348 |
| Engine | V8 6.0L |
| Chassis | Chevy 4500 |
| Horsepower | 324 hp |
| Fuel Capacity | 57 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 373 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4600 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 68 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas E.I. |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 92 cu. ft. |
| Awning Info | 15' Power |
| Gross Combined Weight | 20000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1HA6GUCG1KN011063 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


