Used 2020 Coachmen RV Sportscoach SRS 365rb Motor Home Class A - Diesel
King bed; fireplace; exterior entertainment
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $15,200
Sale Price: $134,798
Stock# 111146Z
Chassis: Freightliner
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 40 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Hitch Weight | 8000 lbs |
| GVWR | 29410 lbs |
| Fresh Water Capacity | 72 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 22.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 25685 |
| Engine | Cummins ISB |
| Chassis | Freightliner |
| Horsepower | 340 hp |
| Fuel Capacity | 90 gals |
| Wheelbase | 252 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Torque | 700 ft-lb |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential |
| Refrigerator Size | 22 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 38" x 26" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 10410 lbs |
| Axle Weight Rear | 19000 lbs |
| LP Tank Capacity | 20 gals |
| Water Heater Capacity | 10 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 30000 btu |
| Basement Storage | 191 cu. ft. |
| TV Info | LR 40" LED, BR 32" LED, Ext. TV |
| Awning Info | 17' Power |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Gross Combined Weight | 33000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4UZACJFC6LCMG9882 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


