Used 2020 Dutchmen RV Coleman Lantern Series 263BH Travel Trailer
DOUBLE SIZED BUNKS - DUAL ENTRY - PRIVATE BEDROOM - SOFA - LARGE SLIDE + MORE - CALL US TODAY @ 920-933-5545
Dutchmen Coleman Lantern Series travel trailer 263BH highlights:
- Dual Entry
- Double-Size Bunks
- Private Bedroom
- Sofa
- Large Slide
This Coleman Lantern Series travel trailer will provide you and your family with comfort and convenience while you enjoy the great outdoors. You might even meet other RV owners to camp with as well. From having your own private bedroom with wardrobe space and USB connections to your kids having double-size bunks, you will not be missing home at all. The cook can make meals while the others take turns getting ready in the full bathroom, and the second entry door into the bathroom is a huge convenience for many reasons. Make this model yours today!
Each Coleman Lantern model by Dutchmen provides amenities and value beyond your imagination. With conveniences such as the thermoformed countertops in the kitchen, a Rest Easy mattress, Everwear luxury furniture, and a solar power charging connection, it is no wonder that the Coleman Lantern is the choice of many outdoor enthusiasts. The under-bed storage is also a fantastic feature because it allows you to keep your belongings safely tucked away and out of sight. The campground awaits you and your family, so get out there in your new Coleman Lantern Series!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $5,790
Sale Price: $15,995
Stock# TD411313A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 800 lbs |
| Dry Weight | 6001 lbs |
| Cargo Capacity | 1599 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4YDT26321LM930717 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


