Used 2020 Dutchmen RV Compass Guide 2457RK Travel Trailer
Call for details.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# DU50024
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 662 lbs |
| Dry Weight | 5708 lbs |
| Cargo Capacity | 1892 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 67 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' Power with LED Patio Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDT24521LH950024 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


