Used 2020 Dutchmen RV Kodiak Cub 178RB Travel Trailer
Just the right size for your adventures. The Kodiak Cub offers plenty of storage for all of your gear. Relax under the power awning with LED lighting. It features a power tongue jack, sofa for relaxing, TV, microwave oven and a queen bed.
Travel worry free with a complimentary year of RV Complete.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# UT420498
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft |
| Hitch Weight | 410 lbs |
| Dry Weight | 3769 lbs |
| Cargo Capacity | 1731 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| VIN | 4YDT17818LJ972201 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


