Used 2020 Forest River RV Cherokee Alpha Wolf 26RL-L Travel Trailer
Call for details.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $3,000
Sale Price: $22,995
Stock# 52193C
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 740 lbs |
| Dry Weight | 7088 lbs |
| Cargo Capacity | 1812 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Vibrationsmart Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2CKRB9L0303006 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


