Used 2020 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 24PACK14+ Toy Hauler Travel Trailer
Pictures Coming Soon!!Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler 24PACK14+ highlights:
- 14' Garage
- Power Bunk
- Convection Microwave
- Master Suite
Let this Cherokee Wolf Pack toy hauler take you, your family, and your off-road toys to the outdoor playground of your choice! You can easily load and unload your riding toys with the rear ramp door. After your gear is unloaded from the 14' of cargo space, then set up the two sofa beds and the removable dinette table for a nice eating/visiting area. Above, there is a Happijac power bunk which you can lower at night. The open kitchen features a large sink, three burner range, and a microwave oven. In the master suite you will find a Wolf Pack king bed, as well as two nightstands and two wardrobes. Enjoy spending more time outside enjoying the shade of the 15' power awning.
With any Cherokee Wolf Pack toy hauler, it is easy to keep the outdoor fun going all weekend long! There is plenty of room for a few dirk bikes, a four wheeler, or an ATV, and you can clean up from your excursions before coming inside with the outside shower. Inside you will find comfortable conveniences like the real wood cabinet doors and drawers, a large 10.8 cu.ft. 12V refrigerator, a shower skylight, and a drop in cooktop with a glass cover and oven. You will also appreciate having a 35,000 BTU furnace to keep the interior warm.
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $3,115
Sale Price: $26,880
Stock# 213913
| Sleeps | 6 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1015 lbs |
| GVWR | 9985 lbs |
| Dry Weight | 6373 lbs |
| Cargo Capacity | 3612 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power w/LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2CTNB0L1213913 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


