Used 2020 Forest River RV Work and Play 33W17 Toy Hauler Fifth Wheel
Pre Owned Promise Multi Point Pre Delivery Inspection. Ask our RV Pros for details.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $11,794
Sale Price: $39,995
Stock# 113962A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 33 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 8 in |
| Hitch Weight | 2160 lbs |
| GVWR | 14160 lbs |
| Dry Weight | 9880 lbs |
| Cargo Capacity | 4280 lbs |
| Fresh Water Capacity | 98 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 40" LED TV |
| Awning Info | 18' Power |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3WPYB6L7019141 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


