Used 2020 Grand Design Reflection 28BH Fifth Wheel
FRESH TRADE-WELL CARED FORThe Colton RV & Marine Advantage
No Hidden Fees RV and Boat Pricing:
The Colton RV & Marine Advantage (What Others Don’t Tell You).
Buying an RV or boat should feel exciting — not confusing. That’s why we created No Hidden Fees RV and Boat Pricing, part of the Colton Advantage.
Too often, shoppers fall in love with a unit online, only to be hit later with surprise fees like freight (getting the RV or boat to the dealership) or prep (the cost to clean, inspect, and ready the unit for you). These extra charges can add $1,000 to $10,000 to your total — and most dealers don’t mention them until it’s time to sign.
At Colton RV & Marine, we don’t believe in that. That’s why we created Colton Advantage Pricing — our commitment to transparent, all-inclusive pricing that respects your time and your budget.
Grand Design Reflection 28BH fifth wheel highlights:
- Dual Entry Bath
- U-Shaped Dinette
- 40" TV
- Outside Kitchen
- LED Lighting
This rear private bunkhouse Reflection fifth wheel is sure to be a crowd pleaser! With a U-shaped dinette and tri-fold sofa, you can sleep even more guests to make this a fun getaway with friends. The heated pass-through compartment area is big enough for you to bring along all of your camping essentials. You can even choose to cook outside at the outdoor kitchen while relaxing under the 21' electric awning. If the weather moves you inside, you will have plenty appliances to keep your belly full, as well as a 40" TV and fireplace to keep you entertained and warm. Come see why this model is popular with larger families, and smaller families that enjoy plenty of room to themselves.
Each Reflection fifth wheel by Grand Design offers luxury along with easy towing to your favorite destinations with the aerodynamic front cap including Max Turn Radius. The Universal All-In-One docking station, LP Quick Connect, and One-Touch electric awning with LED lighting makes setting up and packing up easy for those weekenders or full-timers that like to move around. Inside, you will find the bedroom is complete with a residential queen mattress, a king size wardrobe, oversized underbed storage, and much more! The Arctic 4-Seasons Protection package allows you to camp anywhere and anytime of the year with its heated and enclosed underbelly, EZ winterization, dual attic vents, plus so much more. Come choose your favorite model today!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $7,000
Sale Price: $32,998
Stock# 30454B
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Height | 12 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1592 lbs |
| GVWR | 10995 lbs |
| Dry Weight | 8997 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 86 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 12 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR HD LED TV on Swing Arm |
| Awning Info | 21' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 573FR352XL3415169 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


