Used 2020 Heartland Landmark 365 Oshkosh Fifth Wheel
Heartland Landmark 365 fifth wheel Oshkosh highlight:
- Spacious Bedroom
- Bedroom Lounge Chair
- Stainless Steel Oven
- Fireplace
- Dyson Cordless Vacuum
It will be simply wonderful to get away with this Landmark 365 fifth wheel! The tilting king bed in the large bedroom up front will be such a convenience at night when you want to sit up and watch the bedroom TV, and the large walk-in closet will do an excellent job of storing your garments and keeping them accessible. In the main living area, you will be able to grab a bag of marshmallows from the pantry before heading outside to roast them at the campfire while sitting underneath the two electric awnings with LED lights.
What fun it will be to experience the exclusive list of features found in the Landmark 365 fifth wheels from Heartland RV! You will have smooth rides to every campsite with the 8,000 LB Dexter axles, the 17.5" tires, and the MorRyde suspension system, and the high-gloss fiberglass and frameless dual-pane windows will entice everyone to check out your Landmark 365 as you cruise down the road. The interior is full of fantastic and helpful features, like a ceiling fan, a Dyson cordless vacuum, a First Alert safe, and eight USB outlets. Plus, you will always want to make time to sit back and relax on the power theater seating with heat and massage.
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# CT540278
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 39 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2900 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 14527 lbs |
| Cargo Capacity | 3421 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential |
| Refrigerator Size | 20.8 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR TV, BR TV |
| Awning Info | 18' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5SFBG4026LE415079 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


