Used 2020 Keystone RV Laredo 275RL Travel Trailer
Keystone Laredo travel trailer 275RL highlights:
- Dual Entry
- Tri-Fold Sofa
- Fireplace
- Countertop Extension
- Master Suite
- Wardrobe Slide
Because of the two entry doors on this Laredo travel trailer, you will find it easy to load up your gear and get ready for a weekend of fun! Stock the pantry with all of your road-trip essentials and put your belongings in the wardrobe slide. Once you have arrived at the campsite and unpacked all of your gear, you can sit back and relax with an ice-cold drink on the tri-fold sofa sleeper with end tables. If traveling to the campsite has worked up your appetite, then you can just start dinner preparations on the Furrion range with oven instead.
The Keystone Laredo fifth wheels and travel trailers are the very best at delivering upscale amenities, contemporary styling, and a variety of models! These units will allow you to travel with confidence because they come with Max Turn Technology which helps you maneuver easily into any campsite, and the Solid Step entry door remains level to the ground so that you can always enter safely. With a fully enclosed and heated underbelly and tanks, you will be able to adventure during any season without worry, and the oversized lighted and heated pass-through storage compartment will provide a safe place for all of your gear.
**This price includes a $500 finance incentive. Camper MUST be financed by Jerry’s Campers and RV Center or incentive will be forfeited** Visit us today at Jerrys in Lennox to check out our great selection of Campers or call one of our sales professionals at 605-647-4106 to schedule a Walk Around.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $500
Sale Price: $23,999
Stock# CRV971
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 770 lbs |
| Dry Weight | 6440 lbs |
| Cargo Capacity | 2160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 18' with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDT27522LE600971 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


