Used 2020 Palomino PaloMini 181FBS Travel Trailer
Palomino PaloMini travel trailer 181FBS highlights:
- Rear Corner Bath
- Walk-Around Queen Bed
- Single Slide Out
- Cabinet Storage
You can feel confident traveling in this PaloMini because of the affordably-priced and quality amenities it provides. The included sofa sleeper slide out, and the front queen bed allow you to sleep four people comfortably, and the two-burner cooktop and microwave allow you to make warm meals while away from home, plus you have a refrigerator to store leftovers. And the full bathroom gives you the convenience of skipping the campground facilities, especially at night.
The PaloMini travel trailer by Palomino gives you quality, functional and comfortable features throughout, and the lightweight construction is what gives it a better fuel efficiency than many others. Each model includes a fiberglass front cap with integrated automotive grade windshield which is unique, stylish and offers natural light inside. You will also find a pillowtop memory foam mattress, ball bearing drawer guides, and interior LED lighting making each trip comfortable. Outside, you will enjoy a power awning with an LED light, so you can stay outdoors longer and visit with friends and family. Choose your favorite today!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 1601
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 8 in |
| Hitch Weight | 408 lbs |
| GVWR | 4408 lbs |
| Dry Weight | 3317 lbs |
| Cargo Capacity | 1091 lbs |
| Fresh Water Capacity | 19 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 5 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power with LED Light |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TPAT10LN111135 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


