Used 2020 Palomino Puma XLE Lite 26RLSC Travel Trailer
Palomino Puma XLE Lite travel trailer 26RLSC highlights:
- Private Bedroom
- Dual Entry
- Large Slide
- Walk-Through Bath
- Dual Recliners
If you are looking for a trailer that will fit the needs of your family without breaking the bank, then you need this Puma XLE Lite travel trailer. With enough space to comfortably sleep five people, this unit is essential to those families who enjoy camping together without squeezing into a tight space in order to do so. The large, walk-through bath also gives you extra room so that you can freely move around as you get yourself ready for the day, and the two entry doors make it possible for you to directly enter the front, private bedroom from outside.
With the Puma XLE Lite, Palomino has graciously included one year of 24/7 emergency roadside assistance which means that you can travel worry free every time you are on the road. The LED lighting that is located throughout the Puma XLE Lite will keep your eyes and your wallet happy because of the brightness it brings to the trailer and the money it saves you on energy bills. The skylight in the bathroom allows some extra sunshine to add a bit of cheeriness in the morning, and the tinted windows throughout are helpful in preventing fading of precious items inside.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $2,508
Sale Price: $16,487
Stock# H3105C
Interior Color: Ice Latte, Stone, Reagan Taupe
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | Ice Latte, Stone, Reagan Taupe |
| Hitch Weight | 712 lbs |
| GVWR | 7712 lbs |
| Dry Weight | 6118 lbs |
| Cargo Capacity | 1594 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 32" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 17' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 5ZT2PURB5L4004072 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


