Used 2020 Palomino Real-Lite HS-1912 Truck Camper
Palomino Real-Lite MAX truck camper HS-1912 highlights:
- Single Slide
- Booth Dinette
- Three-Burner Range
- Front Cap Windshield
- Heated Basement
This hard-side Real-Lite MAX truck camper is the perfect camper for any 3/4-ton truck with a 6' 6" or 8' truck bed. You will love having the queen-size bed for a good night's rest and the booth dinette for relaxing, playing games, and enjoying meals with your significant other. This unit features a single slide out for added interior space and a convenient wet bath so that you can stay clean. You will also enjoy having a pantry so that you can keep some snacks hidden away for late-night cravings.
With any Palomino Real-Lite truck camper, you will enjoy a lightweight camper that allows you to camp anywhere you desire. The LED interior lighting and Congoleum flooring will give you a comfortable interior to spend your time in, and the exterior battery charging station is a handy feature that helps you keep things fully powered. The high-density block-foam insulation will ensure that the cold night air doesn't creep in and affect you while you sleep, and the heated, insulated basement on the MAX Series is certainly helpful for keeping the camper functioning properly.
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# CT270748
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 18 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 2 in |
| Ext Height | 9 ft 9 in |
| Dry Weight | 3261 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 20 gals |
| Black Water Capacity | 20 gals |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 3 |
| Floor Length | 9 ft |
| Center of Gravity Front | 37 in |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| VIN | 4X4SRCU06LN110515 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


