Used 2020 Riverside RV Retro 135 Travel Trailer
Riverside Retro travel trailer 135 highlights:
- Rear Entry
- Sofa
- Queen-Size Bed
- Private Bathroom
Take this Retro travel trailer and three of your closest friends out to the campground of your choice! Since this unit comes with a queen-size bed and a sofa, it can sleep four people, and with the unique rear entry door, you won't lose out on precious interior space. You can also bring along your essential travel gear and store it in the overhead storage.
Make your next trip unforgettable with a timeless Retro travel trailer or toy hauler from Riverside RV! The Retro trailer is extremely lightweight and can be towed effortlessly which makes it very desirable to those who enjoy camping at a moment's notice. You will appreciate having USB ports so that you can keep your phone full of battery life throughout the trip, and you can easily get a meal together with the help of the microwave. For excellent entertainment at the end of a long day, you'll want to switch on the Bluetooth stereo with interior and exterior speakers, and since each model has been prepped for solar power and a back-up camera, it won't take much to take your unit to the next level of convenience!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 15842A
| Sleeps | 4 |
| Length | 15 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| Hitch Weight | 210 lbs |
| Dry Weight | 2540 lbs |
| Cargo Capacity | 1170 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 17 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 3500 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 6' Power |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 59CCC1510ML003107 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


