Used 2021 Alliance RV Paradigm 310RL Fifth Wheel
Call for details.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $8,018
Sale Price: $46,981
Stock# 90837C
Interior Color: Y
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 34 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | Y |
| Hitch Weight | 2530 lbs |
| GVWR | 15000 lbs |
| Dry Weight | 12275 lbs |
| Fresh Water Capacity | 98 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 53 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 42000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Gas/Electric |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 41000 btu |
| TV Info | LR 50" Smart TV, BR Smart TV |
| Awning Info | Friction-Hinge Adjustable Solera with Manual Override and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 7M5FP3628MA001408 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

