Used 2021 Coachmen RV Leprechaun 270QB Ford 350 Motor Home Class C
JUST ARRIVED! 47,763 MILES
Call for details.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 24U110P
Chassis: Ford 350
| Sleeps | 6 |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 12500 lbs |
| Dry Weight | 10294 lbs |
| Cargo Capacity | 2206 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 1000 |
| Engine | 7.3L Triton V8 |
| Chassis | Ford 350 |
| Horsepower | 350 hp |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 190 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 468 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 8500 lbs |
| LP Tank Capacity | 68 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| Basement Storage | 77 cu. ft. |
| TV Info | Coach 32" Swing-Arm TV |
| Awning Info | 20' Power with LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 18500 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1FDXE4FSXKDC63975 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


