Used 2021 Dutchmen RV Yukon 399ML Fifth Wheel
No Hidden Fees!!! Our sales price includes freight, prep charges, battery and propane!Dutchmen Yukon fifth wheel 399ML highlights:
- Triple Slides
- 18 Cu. Ft. Refrigerator
- Free-Standing Dinette
- Fireplace
- Shower with a Seat
- Pull-Out Laundry Hamper
Experience luxury and at-home features in this spacious fifth wheel. Your family will love to relax in the main living area that includes two sofas, plus an entertainment center with a fireplace. The rear kitchen features the largest oven in the industry to cook your best casseroles, plus there is a large pantry to store dry goods and snacks. The walk-through bath will feel like a spa with its dual bath sinks, a shower with a seat, plus the toilet has its own door for privacy while your spouse takes a shower. Head to the front master bedroom to get a great night's rest on the slide out king bed, and you can throw your dirty clothes in the pull-out laundry hamper!
Discover residential camping at its finest with the Dutchmen Yukon fifth wheels! The entire Yukon is spectacular and accommodating and will make every journey feel like home. The upgraded RotaFlex pin box will make towing on tougher roads smooth as ever, and you'll enjoy hassle-free set up with the 6-point auto-leveling. Each Yukon features the All Weather Package that includes additional insulation with 12V tank pads, and the 100" wide body construction will provide your family will more space to walk around, relax, and store your belongings. Inside, you will enjoy the panoramic windows for beautiful outdoor views, the electric powered theater seating for your comfort, and the custom wardrobe with a large closet and drawers for all your items. The industry-leading 7' slide out ceiling height will give you plenty of headroom to stretch out in luxury, and the chef of your family will appreciate the largest counterspace in the industry. Your home away from home is a Yukon fifth wheel by Dutchmen. Choose your favorite layout today!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 100423
Exterior Color: BIEGE
Interior Color: BIEGE
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Interior Color | BIEGE |
| Exterior Color | BIEGE |
| Hitch Weight | 2592 lbs |
| Dry Weight | 13939 lbs |
| Cargo Capacity | 2861 lbs |
| Fresh Water Capacity | 162 gals |
| Grey Water Capacity | 84 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | 16" |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Samsung French Door |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| TV Info | LR LED HDTV |
| Awning Info | 14' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDF39921MZ980380 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


