Used 2021 Ember RV Overland Series Tiger Moth Travel Trailer
Pull-Out Kitchen, Full-Size Bed, Two-Burner Portable Stove, Pre-Wired Solar Input - Campers Inn RV of Louisville 812-282-7718
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $425
Sale Price: $14,570
Stock# 105227A
| Sleeps | 2 |
| Length | 12 ft 9 in |
| Ext Width | 6 ft 7 in |
| Ext Height | 7 ft |
| Int Height | 4 ft 7 in |
| Hitch Weight | 195 lbs |
| GVWR | 2400 lbs |
| Dry Weight | 1458 lbs |
| Cargo Capacity | 942 lbs |
| Fresh Water Capacity | 5 gals |
| Tire Size | 16" |
| Available Beds | Full |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 2200 lbs |
| LP Tank Capacity | 5 lbs |
| Awning Info | 6' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| VIN | 4T9AT1214MH049208 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


