Used 2021 Entegra Coach Qwest 24K Motor Home Class C - Diesel
Full Body paint; Private bedroom; Bunk over cab
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $15,000
Sale Price: $94,995
Stock# 113120A
Chassis: Mercedes-Benz 3500
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 31 gals |
| Black Water Capacity | 31 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | V-6 Turbo |
| Chassis | Mercedes-Benz 3500 |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 26.4 gals |
| Wheelbase | 170.3 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 32" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4410 lbs |
| Axle Weight Rear | 7720 lbs |
| LP Tank Capacity | 12.2 gals |
| Water Heater Type | Truma AquaGo Comfort Plus Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 14' Girard Armless Power w/LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 15250 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | W1X8E33Y9LN123665 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


