Used 2021 Forest River RV Cherokee 274DBH Travel Trailer
2021 FOREST RIVER CHEROKEE LIMITED 274DBH. 5 BEDS!! 32FT LONG. 2 XL REAR BUNKS, FRONT QUEEN BED. SOFA/ DINETTE THAT CONVERTS TO A SLEEPER. LARGE WINDOWS WITH GREAT VIEWS. ONLY 6350 UVW. KITCHEN WITH STAINLESS STEEL APPLIANCES, and LOTS OF CABINET STORAGE. YOU WILL NOT FIND ONE CLEANER. COLD A/C UNIT. 30AMP POWER. OUTDOOR STORAGE. OUTDOOR SOUND SYSTEM, FIREPLACE, FACTORY SOLAR, AWNING WITH LED LIGHTS. LUXURY FEEL THROUGHOUT!! OUR PRICE: $17,995. WE HAVE MULTIPLE RV TO CHOOSE FROM!! We are located in KENNEDALE, TX. We show RVs 7 DAYS A WEEK BY APPOINTMENT. Call AMY 8176584633. DELIVERY TO ALL 48 STATES. WE INSPECT & GO THROUGH ALL TRAILERS TO ENSURE OUR CUSTOMERS ARE 100% SATISFIED. ¡SE HABLA ESPAÑOL!
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Stock# 147866
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Hitch Weight | 789 lbs |
| GVWR | 7789 lbs |
| Dry Weight | 6350 lbs |
| Cargo Capacity | 1439 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Vibrationsmart |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


