Used 2021 Forest River RV Flagstaff MAC Series 228D Folding Pop-Up Camper
2021 Flagstaff by Forest River M-228D Available at TXVEHICLES.COM where we have Financing Options Available and FREE Delivery Options Available
Excellent condition 2021 Flagstaff M-228D expandable pop-up travel trailer designed for lightweight towing, easy setup, and maximum sleeping capacity. Perfect for family camping, weekend trips, and campground adventures with a simple, towable design.
Features Include:
Expandable Pop-Up Design
Lightweight Towable Build
Multiple Sleeping Sections (Expandable Ends)
Convertible Dinette Seating
Kitchen Area with Sink & Storage
Interior Lighting Package
Manual Awning for Shade & Outdoor Comfort
Durable Canvas Expansion Sections
Easy Setup & Breakdown System
Plenty of Interior Storage Space
Specs:
Approx. 16’10” Closed / 23’11” Open
GVWR: 3,263 lbs
Dry Weight: 2,439 lbs
Fresh Water Capacity: 20 Gallons
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 184267
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 17 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 6 in |
| Hitch Weight | 263 lbs |
| Dry Weight | 2439 lbs |
| Cargo Capacity | 824 lbs |
| Fresh Water Capacity | 20 gals |
| Tire Size | 13" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Two Tent End Beds |
| Refrigerator Type | Three Way |
| Refrigerator Size | 1.9 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Awning Info | 11' with LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Electrical Service | 30 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


