Used 2021 Forest River RV Flagstaff Super Lite 26RBWS Travel Trailer
Spacious Rear Bathroom! 4 Person Dinette!Forest River Flagstaff Super Lite travel trailer 26RBWS highlights:
- Rear Bath
- HAB Sofa
- Entertainment Center
- Booth Dinette
- Drop Frame Storage
The perfect couple's trailer is waiting for your arrival! From the spacious living area with a 67" hide-a-bed sofa during the day and at night you can transform it into additional sleeping space along with the 44" booth dinette. In the front private bedroom, there is a wardrobe slide for your clothing storage needs, and a spot for an optional TV so you can catch the end of your movie or the news before turning in for the night. On the outside, you will find a 21' awning to create an outdoor living area, and front drop frame pass-through storage.
With any Flagstaff Super Lite travel trailer by Forest River you will experience a lightweight RV that is built with a 6 sided aluminum cage construction, vacuum laminated one-piece roof and walls, laminated fiberglass sidewalls, and an enclosed underbelly for four seasons of camping. The interior is just as impressive with a Shower Miser water saver system, hardwood cabinet doors and drawers, undermount double bowl kitchen sink with a residential style faucet, ceiling LED 12 volt interior lighting, and a monitor panel switch station with a OneControl app. Make your selection today!
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $11,578
Sale Price: $21,878
Stock# MZ175679
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 908 lbs |
| Dry Weight | 6158 lbs |
| Cargo Capacity | 2550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR LED TV |
| Awning Info | 21' Power w/ Adjustable Rain Dump & LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 4X4TFLB24MZ175679 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


