Used 2021 Forest River RV Impression 320FL Fifth Wheel
Just in on Trade! - FREIGHT, PREP, DETAIL AND WALK-THROUGH INCLUDED! ALSO, NATIONAL SHIPPING AVAILABLE!
Used 2021 Forest River Impression 320FL: Luxury Front Living Fifth Wheel
Quick Facts
- Location: Recreation USA, 1801 Hwy 9 W, Longs SC 29568 (Longs - North Myrtle Beach, SC).
- Layout: Front Living, 4 Slides with awning toppers, Rear Bedroom.
Why Buy This RV?
This 2021 Forest River Impression 320FL (Stock #14934A) offers luxury living for around $268/mo. (with approved credit). It features a private Front Living Room with a fireplace and 50" TV, separate from the kitchen and bedroom. It includes One-Touch Auto Leveling and is Washer/Dryer Prepped.
Recreation USA's Transparent Pricing:
Sale Price + Tax + ONE $499 Doc Fee = Your "Out the Door" Price. No hidden freight or prep fees!
Need Financing? We have the best options around. Apply today! https://www.recreationusa.com/rv-financing
Shop by our Towing Guide: https://www.recreationusa.com/tow-guides
Want to get a value on your Trade-In? https://www.recreationusa.com/tow-guides
Need to speak with someone here or come by?
5031 Dick Pond Road, Myrtle Beach SC 29588: 843-215-1800
1801 Hwy 9 W, Longs SC 29568: 843-756-1072
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# 14934A
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 40 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2535 lbs |
| Dry Weight | 10303 lbs |
| Cargo Capacity | 4232 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV |
| Awning Info | 20' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3MPXB0MD001597 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


